252. Trzy świnki Kolekcja OQO Tako.

252. Trzy świnki Kolekcja OQO Tako.

Sty 28

Właściwie to nie wiem, dlaczego wcześniej nie pokazałam Wam tej książki. Wprawdzie wspomniałam o niej w propozycjach na Mikołajkowe prezenty —> KLIK, ale już dawno powinnam Wam napisać o niej więcej.

Trzy świnki” Raquel Mendez to pięknie wydana książka Wydawnictwa Tako z kolekcji OQO.

SAM_2801

W zasadzie dopiero dzisiaj zwróciłam uwagę na to, że Tako jest wydawnictwem z Torunia, a jak wiecie mieszkam niedaleko i często tam bywam. A patrząc na adres siedziby wydawnictwa, to z pewnością często bywam nawet w tych okolicach. Te okoliczności, w połączeniu z moim uzależnieniem od książkowych zakupów spowodowały, że przygotowując dzisiejszy wpis, od razu sporządziłam listę książek, które koniecznie muszę jeszcze kupić. I na pewno nie wytrzymam z tym do jutra, więc kiedy Wy będziecie czytać ten tekst, ja będę już w trakcie składania zamówienia ;)

O czym jest historia „Trzech świnek” chyba nikomu nie muszę opisywać. Mamy kilka książek z tą bajką, ale to wydanie jest moim zdaniem zdecydowanie najładniejsze.

Co je wyróżnia? Przede wszystkim ilustracje. Są boskie, a do tego bardzo zabawne. Od samego początku zauroczył mnie sposób pokazania wilka. Zwróćcie uwagę na poniższych zdjęciach, jak wilk buja się na huśtawce, jak czyta sobie gazetę, a świnki w tym czasie z mozołem budują swoje domki. A końcówka historii, kiedy wilk z całych sił próbuje zdmuchnąć murowany domek, bawi nie tylko mnie, ale również Malucha. Ilustracje Helgi Bansch świetnie oddają klimat tej historii, pokazując to jednocześnie w taki sposób, żeby dziecko się nie bało. Bo przecież to nie o to chodzi, żeby nastraszyć Malucha tym złym wilkiem, tylko pokazać pewne mechanizmy i dokonane wybory. Dodatkowo bardzo podoba mi się to, że ilustracje są jakby malowane farbami, z takimi charakterystycznymi „wypustkami”, wtopionymi w ich tło.

Książka jest dość dużego formatu i ma sztywną okładkę (ale strony już nie). Czcionka jest duża, dzięki czemu wygodnie się ją czyta.

To według mnie idealna książka na prezent.

SAM_2802

SAM_2803

SAM_2804

SAM_2805

SAM_2806

SAM_2807

SAM_2808

SAM_2810

SAM_2809

SAM_2811

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama od września 2011 r. Wraz z Maluchem sprawdza i ocenia zabawki i książki dla dzieci. Uwielbia zakupy przez internet, gdzie wyszukuje całą masę ciekawych produktów.

13 komentarzy

 1. Joanna Andryszczyk

  cudo !!! a moj Janek uwielbia tę bajkę :0)

 2. Szczęście Mamy

  Nasza obowiązkowa pozycja do snu. Również ogromnie polecam!

 3. Gosia

  Ulubiona bajka i to obojga moich dzieciaczków. Do tego stopnia, że pierwsze ją lekko naderwało, a drugie, które odziedziczyło poklejony egzemplarz, dokończyło dzieła. Niestety książka musiała ostatecznie wylądować w koszu

 4. Magdalinka

  Rzeczywiście świetne ilustracje. A może Mamiczka napisałaby coś o piosenkach dla dzieci, bo dawno już nie było …

 5. Sroka

  Uwielbiam tą kolekcję – ilustracje w tej bajce są fantastyczne

 6. Kiti

  Bardzo lubię historię o Trzech świnkach. Mam w starym wydaniu w zborze, ale to jest genialne:)

 7. Paulina Kwiatkowska

  Ilustracje faktycznie świetne!

 8. Zabawki Magnolienrinde

  Rzeczywiście przepiękne ilustracje. Nie widziałam nigdy takiego sposobu ilustrowania (efekt farby z wypustkami i wzór gazety), ale może mało jeszcze widziałam;)

Trackbacks/Pingbacks

 1. 266. Niedźwiedź łowca motyli. Kolekcja OQO TAKO. | Czym zająć Malucha? - […] kolejna książka z serii OQO Wydawnictwa Tako, o której pisałam tu KLIK. Ostatnio dokupiłam kilka i muszę przyznać, że…
 2. 276. Antonino w walce z czasem. | Czym zająć Malucha? - […] książkach tego wydawnictwa pisałam już TU i TU. Ta również mnie zachwyciła tak, jak […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.