424. Biegnij dynio, biegnij.

Dzisiaj pokażę Wam kolejną książkę mojego ulubionego Wydawnictwa TAKO, z kolekcji OQO. O innych książkach tego wydawnictwa pisałam Wam tu —> Niedźwiedź łowca motyli, Trzy świnki, O żółwiu, który chciał spać, Antonino w walce z czasem i Strupek.

Biegnij dynio, biegnij” (Eva Mejuto, Andre Letria) to kolejna książka, która urzekła mnie swoimi ilustracjami.

biegnij dynio, biegnij

Główną bohaterką jest babcia, która dostała zaproszenie na wesele swojej wnuczki. Po drodze spotkała wilka, który chciał ją zjeść. Sprytna babcia przekonała go jednak, że jak będzie wracała z wesela, będzie grubsza. Potem spotkała jeszcze niedźwiedzia i lwa, którym powiedziała to samo. Po weselu babcia bała się wracać do domu, bo wiedziała, że zwierzęta tam na nią czekają. Wnuczka przyniosła więc ogromną dynię, w której babcię ukryła. Tocząc się po drodze napotkała kolejno lwa, niedźwiedzia i wilka. Maluch uwielbia odpowiedź babci na zaczepkę zwierząt: “Hej, dana, dana, nie widziałam pani, nie widziałam pana, ani staruszka, ani staruszki. Biegnij dynio, biegnij, trzymaj się swej dróżki!”. Ostatecznie babci udaje się uciec do domu.

Tekst jest dość krótki, z powtarzającymi się fragmentami. Maluchowi bardzo to odpowiada. Warto wspomnieć, że jest to tradycyjna bajka portugalska.

Książka jest dużego, kwadratowego formatu i ma twardą okładkę. Jest pięknie wydana, w sam raz na prezent.

Kupiłam ją bezpośrednio na stronie wydawnictwa.

biegnij dynio

SAM_3305

SAM_3306

SAM_3307

SAM_3308

SAM_3309

SAM_3310

SAM_3311

SAM_3312

mamiczka_logo

Mamiczka

O autorce: Mamiczka

Mama Malucha od września 2011 r. Z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i odrobiną szaleństwa. Prawnik z zacięciem medycznym. Studentka naturopatii i dietetyki klinicznej. Partner Eqology. Chcesz zadbać o swoje zdrowie? A może chcesz pracować w moim zespole? Jeśli tak, napisz do mnie na czymzajacmalucha@gmail.com.

15 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tych tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>